@ مجله اینترنتی رییس @ - کاراکتر های به یادماندنی پرویز پرستویی

جملات کوتاه زیبا گالری عکس و والیبرhdدرایران گالری عکس و والیبرhdدرایران تبلیغات
 • نویسنده :
 • سه شنبه بیستم مرداد 1394 ساعت: 21:29
 • بچه ی محله دروازه غار و کارمند سابق دادگستری از سال 1363 و پس از شهادت برادرش بازیگری را آغاز کرد، البته نه به همین سادگی، حضور در مکتب «بهرام بیضایی» و خاک صحنه خوردن و استعفا از دادگستری به دلیل ناهمخوانی با روحیاتش و پس از آن اشتغال در اداره تئاتر مسیری بود که " پرستویی" طی کرد تا به اولین نقشش در سینما برسد ،بازیگری غریزی و کامل که موفق شده در کاراکترهایی کاملا متفاوت ایفای نقش کند ، نقش او را در فیلم (مرد عوضی) با (آژانس شیشه ای) مقایسه کنید تا حساب کار دستتان بیاید، که پرستویی تا چه اندازه در جان بخشیدن به کاراکترهای گوناگون موفق بوده است او در کارنامه ی بازیگری خود چند شاه نقش دارد، که برای همیشه در سینمای ایران ماندگار شده است در این یادداشت به مناسبت زادروزش دوم تیرماه چند کاراکتر منتخبش را مرور کرده ایم. او متولد دوم تیرماه 1334 است.

  بید مجنون – مجید مجیدی

  10 کاراکتر ماندگار پرویز پرستویی همیشه در پرواز

  کاراکتر : در نقش استاد دانشگاه که در کودکی نابینا شده و در میانسالی با عمل پیوند قرنیه دوباره بینا شده، او حضوری غافلگیر کننده و تاثیر گذار داشت که تماشاگر با تمام وجود آن را درک می کرد.

  خصوصیات نقش : کاراکتر درونگرا ، شاکی و در عین حال ساکت فیلم (بید مجنون) که با استفاده از چشمانش حس را منتقل میکند در سکانس بالا رفتن مورچه از دیوار استثنایی است.

  برای دیدن بقیه به ادامه مطلب مراجعه کنید


  دم برفی – داود میر باقری

  10 کاراکتر ماندگار پرویز پرستویی همیشه در پرواز

  کاراکتر : جواد کولی که مکمل نقش عباس(اکبر عبدی) بود ، در فیلم پر حاشیه ی میر باقری، پرستویی در نقشی تیپیکال به خوبی فضای مورد نظر را برای پیشبرد قصه فراهم کرد.

  خصوصیات نقش : همان جاهل های فیلمفارسی که به نوعی امروزی تر شده بود؛ برونگرایی، لحن و گریم،طراحی لباس، عناصر تاثیر گذار درپرداخت شخصیت جواد کولی بودند.


  آژانس شیشه ای – ابراهیم حاتمی کیا

  10 کاراکتر ماندگار پرویز پرستویی همیشه در پرواز

  کاراکتر : حاج کاظم ،جانباز درد کشیده ی جنگ که حالا در یک آژانس هواپیمایی فریاد های فرو خفته رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را بیرون می دهد.

  خصوصیات نقش : بازی کاملا حسی و برونگرایانه و درک کامل پرستویی از موقعیت کاراکترش، نقشی را خلق کرد که تا همین امروز هم بخشی از وجود او را مال خود کرده است ؛ "حاج کاظم" جزو ماندگارترین های سینمای فارسی است.


  بیست – عبدالرضا کاهانی

  10 کاراکتر ماندگار پرویز پرستویی همیشه در پرواز

  کاراکتر : سلیمانی، مالک رستورانی است که تا بیست روز آینده تعطیل می شود ، شخصیت وسواسی و مستبد و زورگو و در عین حال تنها که مناسب فضای یاس آور کار کاهانی است.

  خصوصیات نقش : کاراکتر کم دیالوگ، کاهانی در عین اینکه دیالوگ کمی دارد، اما در پاره ای از سکانس ها برونگرایانه فریاد می زند او باید شخصیتی را ایفا کند که با نشانه های رفتاری نظیر؛ دائما مرتب کردن میز کارش، وسواس را نشان دهد.
  نظرات پست
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات