@ مجله اینترنتی رییس @ - آیا این میمون حرف می زند؟! +عکس

جملات کوتاه زیبا گالری عکس و والیبرhdدرایران گالری عکس و والیبرhdدرایران تبلیغات
 • نویسنده :
 • یکشنبه بیست و پنجم فروردین 1392 ساعت: 20:37
 • آیا این میمون حرف می زند؟! +عکس
  این میمون بزرگ آفریقایی که عنتر جلادا نامیده می شود و از خانواده بابون ها است فقط در کوه های دورافتاده اتیوپی زندگی می کند و صداهای ترسناکی از خودش درمی آورد که شباهت زیادی به صدای انسان دارد.

  پژوهشگرانی که صدای ضبط شده این عنترها را بررسی و تحلیل کرده اند، یک ریتم ساختاری پیدا کرده اند که بسیار شبیه به حرف زدن انسان هاست.

  آنها معتقدند که این شواهد نشان می دهند که صدا درآوردن با لب یک رفتار دوستانه است که قدم اول انسان های اولیه برای حرف زدن بوده است.

  آیا این میمون حرف می زند؟! +عکس

  به گزارش برترین ها به نقل از دیلی میل؛  پروفسور برگمن از دانشگاه میشیگان آمریکا می گوید: «در سال 2006 که مشغول مطالعه روی عنترها بودم، گاهی حس می کردم که کسی از پشت سر با من حرف می زند، ولی وقتی برمی گشتم می دیدم که جلاداها هستند که دارند صدا درمی آورند. آنها نه تنها صداهای مختلفی از خودشان درمی آورند که بطور ترسناکی شبیه به صدای انسان است، بلکه از ایما و اشاره های پیچیده صورت خود هم استفاده می کنند. ریتم صدا در آوردن آنها با لب، بسیار شبیه فواصلی است که بین سیلاب های بسیاری از زبان های انسانی وجود دارد.»

  آنها از این کار برای ایجاد ارتباط کوتاه بین دوستان خود استفاده می کنند.

  آیا این میمون حرف می زند؟! +عکس

  او می گوید: «زبان فقط ابزار خوبی برای تبادل اطلاعات نیست. بلکه کارکرد اجتماعی هم دارد و برای صحبت های کوتاه هم استفاده می شود.

  میمون ها و بوزینه ها هم صداهای پیچیده ای تولید می کنند، ولی هیچکدام ریتمی شبیه به ریتم صدا درآوردن جلادا ها نیست.»

  نظرات پست
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic